Centrála

Markéta a Petr Vránovi

Souhra mnoha nejrůznějších náhod nás v roce 1996 přivedla k vydání lidového hudebního kalendáře. Kalendář jsme vyzdobili vystřihovanými obrázky „z naší dílny“, jednotlivé měsíce provázely lidové písničky v tříhlasé úpravě Pavla Jurkoviče. Při propagaci tohoto kalendáře, která byla spojena s předváděním techniky vystřihovánek, projevili přihlížející návštěvníci zájem o vlastní vystřihování našich obrázků. Tak se zrodil nápad rozkreslit a nabídnout zájemcům první vzory na vystřihování. Naše vystřihovánky jsme nazvali „kratochvilnými“. Jednotlivé rozkreslené motivy vystřihovánek jsme seřadili do souborů, kterých je již čtyřicetšest, další připravujeme.

Vydali jsme již třináct nástěnných kalendářů. Každý rok volíme pro vyzdobení kalendáře jinou lidovou techniku, kterou doplňují lidové písně z Čech, Moravy i Slezska. Vydali jsme i několik pohlednic s obrázky z minulých kalendářů.

Během roku navštěvujeme s našimi vystřihovánkami, kalendáři, někdy i perníky nejrůznější výstavy, lidová muzea a jarmarky, kde předvádíme některé lidové techniky (zhotovení a využití vystřihovánek; řemeslo perníkářské: perníky zdobené polevou, perníky našich babiček – s barvotiskovými obrázky – polevou dozdobované, perníky starodávné – tlačené do dřevěných forem). V oboru zdobení perníků jsme dosáhli titulu „Mistr lidové umělecké výroby“.
Web:
http://www.vranovi.cz/
Adresa:
Puškinova 815
542 32 Úpice
Královéhradecký kraj
Telefon:
+420 498 100 330
Mobil:
+420 728 056 034
E-mail:

Reference:

Praktická žena; Informatorium; Receptář; Vlasta; Sluníčko; Knihovnička; Receptář; Barvy života; Toulavá kamera.

Fakturační údaje:

Petr Vrána

Puškinova 815
542 32 Úpice

IČO: 10520643
Plátce DPH: Ano

Rok založení: 1996

ARES  RŽP  Obchodní rejstřík

Obory činnosti: